King Prawns Vannamei HOSO (16/20) - 1kg [FROZEN]
Brand: Adrienne
Ingredients: Shrimps (Crustaceans), Water.
Allergy Advice: Contains Crustaceans.
Product of Vietnam
Net Weight: 1kg
Shipping Weight: 1.19kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 319/76 kj/kcal |
| Fat | 1 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.1 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 0.3 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

King Prawns Vannamei HOSO (16/20) - 1kg [FROZEN]
King Prawns Vannamei HOSO (16/20) - 1kg [FROZEN]
Brand: Adrienne
Ingredients: Shrimps (Crustaceans), Water.
Allergy Advice: Contains Crustaceans.
Product of Vietnam
Net Weight: 1kg
Shipping Weight: 1.19kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 319/76 kj/kcal |
| Fat | 1 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.1 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 0.3 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Adrienne
Ingredients: Shrimps (Crustaceans), Water.
Allergy Advice: Contains Crustaceans.
Product of Vietnam
Net Weight: 1kg
Shipping Weight: 1.19kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 319/76 kj/kcal |
| Fat | 1 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.1 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 0.3 g |











