Thai Star Prawns Vannamei (Cooked, Peeled & Deveined, T/Off)(60/90) - 500g [FROZEN]
Brand: Thai Star
Ingredients: Prawn (Crustaceans), Water, Salt, Stabilisers (E451, E452).
Allergy Advice: Contains Crustaceans.
Product of Vietnam
Net Weight: 500g
Shipping Weight: 570g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 444/106 kj/kcal |
| Fat | 2 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 2 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 20 g |
| Salt | 0.4 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Thai Star Prawns Vannamei (Cooked, Peeled & Deveined, T/Off)(60/90) - 500g [FROZEN]
Thai Star Prawns Vannamei (Cooked, Peeled & Deveined, T/Off)(60/90) - 500g [FROZEN]
Brand: Thai Star
Ingredients: Prawn (Crustaceans), Water, Salt, Stabilisers (E451, E452).
Allergy Advice: Contains Crustaceans.
Product of Vietnam
Net Weight: 500g
Shipping Weight: 570g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 444/106 kj/kcal |
| Fat | 2 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 2 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 20 g |
| Salt | 0.4 g |
Original: $7.97
-70%$7.97
$2.39Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Thai Star
Ingredients: Prawn (Crustaceans), Water, Salt, Stabilisers (E451, E452).
Allergy Advice: Contains Crustaceans.
Product of Vietnam
Net Weight: 500g
Shipping Weight: 570g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 444/106 kj/kcal |
| Fat | 2 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 2 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 20 g |
| Salt | 0.4 g |










