California Calamari (Frozen Squid) - 454g [FROZEN]
Brand: Ocean Angel
Ingredients: Whole Frozen Squid (Loligo Opalescens).
Allergy Advice: Contains Squid (Molluscs).
Product of USA
Net Weight: 454g
Shipping Weight: 600g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 251/60 kj/kcal |
| Fat | 1 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 0.33 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

California Calamari (Frozen Squid) - 454g [FROZEN]
California Calamari (Frozen Squid) - 454g [FROZEN]
Brand: Ocean Angel
Ingredients: Whole Frozen Squid (Loligo Opalescens).
Allergy Advice: Contains Squid (Molluscs).
Product of USA
Net Weight: 454g
Shipping Weight: 600g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 251/60 kj/kcal |
| Fat | 1 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 0.33 g |
Original: $6.64
-70%$6.64
$1.99Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Ocean Angel
Ingredients: Whole Frozen Squid (Loligo Opalescens).
Allergy Advice: Contains Squid (Molluscs).
Product of USA
Net Weight: 454g
Shipping Weight: 600g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 251/60 kj/kcal |
| Fat | 1 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 0.33 g |










