Thai Star Prawns Vannamei (Cooked, Peeled, T/On)(26/30) - 1kg [FROZEN]
Brand: Thai Star
Ingredients: Prawn (Crustaceans), Water, Salt, Stabilisers (E451, E452, E339).
Allergy Advice: Contains Crustaceans.
Product of Sri Lanka
Net Weight: 1kg
Shipping Weight: 1.13kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 444/106 kj/kcal |
| Fat | 2 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 1 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 20 g |
| Salt | 0.4 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Thai Star Prawns Vannamei (Cooked, Peeled, T/On)(26/30) - 1kg [FROZEN]
Thai Star Prawns Vannamei (Cooked, Peeled, T/On)(26/30) - 1kg [FROZEN]
Brand: Thai Star
Ingredients: Prawn (Crustaceans), Water, Salt, Stabilisers (E451, E452, E339).
Allergy Advice: Contains Crustaceans.
Product of Sri Lanka
Net Weight: 1kg
Shipping Weight: 1.13kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 444/106 kj/kcal |
| Fat | 2 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 1 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 20 g |
| Salt | 0.4 g |
Original: $16.63
-70%$16.63
$4.99Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Thai Star
Ingredients: Prawn (Crustaceans), Water, Salt, Stabilisers (E451, E452, E339).
Allergy Advice: Contains Crustaceans.
Product of Sri Lanka
Net Weight: 1kg
Shipping Weight: 1.13kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 444/106 kj/kcal |
| Fat | 2 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 1 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 20 g |
| Salt | 0.4 g |










