Asean Seas Bullet Tuna - 900g [FROZEN]
Ingredients: Bullet Tuna (Tulingan).
Allergy Advice: Contains Fish.
Product of Vietnam
Net Weight: 900g
Shipping Weight: 1.111kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 954/228 kj/kcal |
| Fat | 4 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 2 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 46 g |
| Salt | Trace |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Asean Seas Bullet Tuna - 900g [FROZEN]
Asean Seas Bullet Tuna - 900g [FROZEN]
Ingredients: Bullet Tuna (Tulingan).
Allergy Advice: Contains Fish.
Product of Vietnam
Net Weight: 900g
Shipping Weight: 1.111kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 954/228 kj/kcal |
| Fat | 4 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 2 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 46 g |
| Salt | Trace |
Original: $9.25
-70%$9.25
$2.77Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ingredients: Bullet Tuna (Tulingan).
Allergy Advice: Contains Fish.
Product of Vietnam
Net Weight: 900g
Shipping Weight: 1.111kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 954/228 kj/kcal |
| Fat | 4 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 2 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 46 g |
| Salt | Trace |










