Kim Son Sticky Rice Cake with Shredded Coconut - 500g [FROZEN]
Brand: Kim Son
Ingredients: Glutinous Rice (27.5%), Water (27.4%), Coconut (17.5%), Sugar (17.5%), Peanut (10%), Salt (0.1%)
Allergy Advice: Contains Peanut.
Product of Vietnam
Net Weight: 500g
Shipping Weight: 970g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1573/376 kj/kcal |
| Fat | 9.7 g |
| Ā Ā of which saturates | 1.2 g |
| Carbohydrate | 57.4 g |
| Ā Ā of which sugars | 22.7 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 14.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Kim Son Sticky Rice Cake with Shredded Coconut - 500g [FROZEN]
Kim Son Sticky Rice Cake with Shredded Coconut - 500g [FROZEN]
Brand: Kim Son
Ingredients: Glutinous Rice (27.5%), Water (27.4%), Coconut (17.5%), Sugar (17.5%), Peanut (10%), Salt (0.1%)
Allergy Advice: Contains Peanut.
Product of Vietnam
Net Weight: 500g
Shipping Weight: 970g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1573/376 kj/kcal |
| Fat | 9.7 g |
| Ā Ā of which saturates | 1.2 g |
| Carbohydrate | 57.4 g |
| Ā Ā of which sugars | 22.7 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 14.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Original: $5.31
-70%$5.31
$1.59Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Kim Son
Ingredients: Glutinous Rice (27.5%), Water (27.4%), Coconut (17.5%), Sugar (17.5%), Peanut (10%), Salt (0.1%)
Allergy Advice: Contains Peanut.
Product of Vietnam
Net Weight: 500g
Shipping Weight: 970g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1573/376 kj/kcal |
| Fat | 9.7 g |
| Ā Ā of which saturates | 1.2 g |
| Carbohydrate | 57.4 g |
| Ā Ā of which sugars | 22.7 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 14.5 g |
| Salt | 0.1 g |











