Buenas Steamed Banana (Saba) - 454g [FROZEN]
Ingredients: Steamed Banana (100%).
Product of Philippines
Net Weight: 454g
Shipping Weight: 515g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 372/89 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 23 g |
| Ā Ā of which sugars | 12 g |
| Fibre | 3 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Buenas Steamed Banana (Saba) - 454g [FROZEN]
Buenas Steamed Banana (Saba) - 454g [FROZEN]
Ingredients: Steamed Banana (100%).
Product of Philippines
Net Weight: 454g
Shipping Weight: 515g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 372/89 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 23 g |
| Ā Ā of which sugars | 12 g |
| Fibre | 3 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 0 g |
Original: $4.86
-70%$4.86
$1.46Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ingredients: Steamed Banana (100%).
Product of Philippines
Net Weight: 454g
Shipping Weight: 515g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 372/89 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 23 g |
| Ā Ā of which sugars | 12 g |
| Fibre | 3 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 0 g |










