Buenas Shredded Coconut - 454g [FROZEN]
Ingredients: Shredded Young Coconut Meat (55%), Water, Acidity Regulator (Citric Acid), Preservative (Sodium Benzoate).
Product of Philippines
Net Weight: 454g
Shipping Weight: 530g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 259/62 kj/kcal |
| Fat | 2.7 g |
| Ā Ā of which saturates | 2.7 g |
| Carbohydrate | 8 g |
| Ā Ā of which sugars | 2.7 g |
| Fibre | 0.9 g |
| Protein | 0.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Buenas Shredded Coconut - 454g [FROZEN]
Buenas Shredded Coconut - 454g [FROZEN]
Ingredients: Shredded Young Coconut Meat (55%), Water, Acidity Regulator (Citric Acid), Preservative (Sodium Benzoate).
Product of Philippines
Net Weight: 454g
Shipping Weight: 530g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 259/62 kj/kcal |
| Fat | 2.7 g |
| Ā Ā of which saturates | 2.7 g |
| Carbohydrate | 8 g |
| Ā Ā of which sugars | 2.7 g |
| Fibre | 0.9 g |
| Protein | 0.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Original: $3.19
-70%$3.19
$0.96Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ingredients: Shredded Young Coconut Meat (55%), Water, Acidity Regulator (Citric Acid), Preservative (Sodium Benzoate).
Product of Philippines
Net Weight: 454g
Shipping Weight: 530g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 259/62 kj/kcal |
| Fat | 2.7 g |
| Ā Ā of which saturates | 2.7 g |
| Carbohydrate | 8 g |
| Ā Ā of which sugars | 2.7 g |
| Fibre | 0.9 g |
| Protein | 0.9 g |
| Salt | 0.1 g |










