KG Pastry Glutinous Rice Ball Peanut Flavour - 200g [FROZEN]
Ingredients: Dough: Glutinous Rice Flour (38%), Water, Palm Oil. Filling: Peanut (10%), Palm Oil, Sugar, Water, Sesame Seeds.
Allergy Advice: Contains Peanut, Sesame.
Product of Malaysia
Net Weight: 200g
Shipping Weight: 255g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1417/337 kj/kcal |
| Fat | 15 g |
| Ā Ā of which saturates | 6.9 g |
| Carbohydrate | 43.1 g |
| Ā Ā of which sugars | 5.5 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 5.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

KG Pastry Glutinous Rice Ball Peanut Flavour - 200g [FROZEN]
KG Pastry Glutinous Rice Ball Peanut Flavour - 200g [FROZEN]
Ingredients: Dough: Glutinous Rice Flour (38%), Water, Palm Oil. Filling: Peanut (10%), Palm Oil, Sugar, Water, Sesame Seeds.
Allergy Advice: Contains Peanut, Sesame.
Product of Malaysia
Net Weight: 200g
Shipping Weight: 255g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1417/337 kj/kcal |
| Fat | 15 g |
| Ā Ā of which saturates | 6.9 g |
| Carbohydrate | 43.1 g |
| Ā Ā of which sugars | 5.5 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 5.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ingredients: Dough: Glutinous Rice Flour (38%), Water, Palm Oil. Filling: Peanut (10%), Palm Oil, Sugar, Water, Sesame Seeds.
Allergy Advice: Contains Peanut, Sesame.
Product of Malaysia
Net Weight: 200g
Shipping Weight: 255g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1417/337 kj/kcal |
| Fat | 15 g |
| Ā Ā of which saturates | 6.9 g |
| Carbohydrate | 43.1 g |
| Ā Ā of which sugars | 5.5 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 5.2 g |
| Salt | 0.1 g |











