š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Haruka Japanese Sushi Rice - 20kg
Brand: Haruka
Ingredients: Rice.
Product of Italy
Net Weight: 20kg
Shipping Weight: 21.15kg
Ingredients: Rice.
Product of Italy
Net Weight: 20kg
Shipping Weight: 21.15kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1467/346 kj/kcal |
| Fat | 0.9 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.2 g |
| Carbohydrate | 78 g |
| Ā Ā of which sugars | <0.5 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 5.9 g |
| Salt | <0.01 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Haruka Japanese Sushi Rice - 20kg
Haruka Japanese Sushi Rice - 20kg
Brand: Haruka
Ingredients: Rice.
Product of Italy
Net Weight: 20kg
Shipping Weight: 21.15kg
Ingredients: Rice.
Product of Italy
Net Weight: 20kg
Shipping Weight: 21.15kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1467/346 kj/kcal |
| Fat | 0.9 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.2 g |
| Carbohydrate | 78 g |
| Ā Ā of which sugars | <0.5 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 5.9 g |
| Salt | <0.01 g |
$63.85
Haruka Japanese Sushi Rice - 20kgā
$63.85
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Haruka
Ingredients: Rice.
Product of Italy
Net Weight: 20kg
Shipping Weight: 21.15kg
Ingredients: Rice.
Product of Italy
Net Weight: 20kg
Shipping Weight: 21.15kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1467/346 kj/kcal |
| Fat | 0.9 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.2 g |
| Carbohydrate | 78 g |
| Ā Ā of which sugars | <0.5 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 5.9 g |
| Salt | <0.01 g |











