š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
MD Mango Jam - 500g
Brand: MD
Ingredients: Sugar, Mango, Citric Acid, Gelling Agent.
Product of Sri Lanka
Net Weight: 500g
Shipping Weight: 865g
Ingredients: Sugar, Mango, Citric Acid, Gelling Agent.
Product of Sri Lanka
Net Weight: 500g
Shipping Weight: 865g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1145/274 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 68.3 g |
| Ā Ā of which sugars | 65.4 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 0.04 g |
| Salt | 0.01 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

MD Mango Jam - 500g
MD Mango Jam - 500g
Brand: MD
Ingredients: Sugar, Mango, Citric Acid, Gelling Agent.
Product of Sri Lanka
Net Weight: 500g
Shipping Weight: 865g
Ingredients: Sugar, Mango, Citric Acid, Gelling Agent.
Product of Sri Lanka
Net Weight: 500g
Shipping Weight: 865g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1145/274 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 68.3 g |
| Ā Ā of which sugars | 65.4 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 0.04 g |
| Salt | 0.01 g |
$1.16
Original: $3.86
-70%MD Mango Jam - 500gā
$3.86
$1.16Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: MD
Ingredients: Sugar, Mango, Citric Acid, Gelling Agent.
Product of Sri Lanka
Net Weight: 500g
Shipping Weight: 865g
Ingredients: Sugar, Mango, Citric Acid, Gelling Agent.
Product of Sri Lanka
Net Weight: 500g
Shipping Weight: 865g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1145/274 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 68.3 g |
| Ā Ā of which sugars | 65.4 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 0.04 g |
| Salt | 0.01 g |










