African Sun Bitter Leaf - 25g
Brand: African Sun
Ingredients: Sun Dried Bitter Leaf
Net Weight: 25g
Shipping Weight: 45g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 923/223 kj/kcal |
| Fat | 1.1 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.4 g |
| Carbohydrate | 5.6 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 25.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

African Sun Bitter Leaf - 25g
African Sun Bitter Leaf - 25g
Brand: African Sun
Ingredients: Sun Dried Bitter Leaf
Net Weight: 25g
Shipping Weight: 45g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 923/223 kj/kcal |
| Fat | 1.1 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.4 g |
| Carbohydrate | 5.6 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 25.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Original: $1.80
-70%$1.80
$0.54Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: African Sun
Ingredients: Sun Dried Bitter Leaf
Net Weight: 25g
Shipping Weight: 45g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 923/223 kj/kcal |
| Fat | 1.1 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.4 g |
| Carbohydrate | 5.6 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 25.5 g |
| Salt | 0.1 g |










