Dee Sticky Rice with Mango & Coconut Cream - 180g [FROZEN]
Ingredients: Sticky Rice (30%), Namdokmai Mango (28%), Coconut Cream (27%), Sugar, Salt, Fried Mung Bean.
Product of Thailand
Net Weight: 180g
Shipping Weight: 270g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 907/215 kj/kcal |
| Fat | 6.6 g |
| Ā Ā of which saturates | 5.6 g |
| Carbohydrate | 37 g |
| Ā Ā of which sugars | 20 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 2 g |
| Salt | 0.59 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Dee Sticky Rice with Mango & Coconut Cream - 180g [FROZEN]
Dee Sticky Rice with Mango & Coconut Cream - 180g [FROZEN]
Ingredients: Sticky Rice (30%), Namdokmai Mango (28%), Coconut Cream (27%), Sugar, Salt, Fried Mung Bean.
Product of Thailand
Net Weight: 180g
Shipping Weight: 270g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 907/215 kj/kcal |
| Fat | 6.6 g |
| Ā Ā of which saturates | 5.6 g |
| Carbohydrate | 37 g |
| Ā Ā of which sugars | 20 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 2 g |
| Salt | 0.59 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ingredients: Sticky Rice (30%), Namdokmai Mango (28%), Coconut Cream (27%), Sugar, Salt, Fried Mung Bean.
Product of Thailand
Net Weight: 180g
Shipping Weight: 270g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 907/215 kj/kcal |
| Fat | 6.6 g |
| Ā Ā of which saturates | 5.6 g |
| Carbohydrate | 37 g |
| Ā Ā of which sugars | 20 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 2 g |
| Salt | 0.59 g |











