š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
African Sun Ground Egusi - 100g
Brand: African Sun
Ingredients: Melon Seeds.
Net Weight: 100g
Shipping Weight: 135g
Ingredients: Melon Seeds.
Net Weight: 100g
Shipping Weight: 135g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 2746/666 kj/kcal |
| Fat | 56.4 g |
| Ā Ā of which saturates | 11.3 g |
| Carbohydrate | 1.4 g |
| Ā Ā of which sugars | 1.4 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 25.7 g |
| Salt | 0.1 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

African Sun Ground Egusi - 100g
African Sun Ground Egusi - 100g
Brand: African Sun
Ingredients: Melon Seeds.
Net Weight: 100g
Shipping Weight: 135g
Ingredients: Melon Seeds.
Net Weight: 100g
Shipping Weight: 135g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 2746/666 kj/kcal |
| Fat | 56.4 g |
| Ā Ā of which saturates | 11.3 g |
| Carbohydrate | 1.4 g |
| Ā Ā of which sugars | 1.4 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 25.7 g |
| Salt | 0.1 g |
$2.33
African Sun Ground Egusi - 100gā
$2.33
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: African Sun
Ingredients: Melon Seeds.
Net Weight: 100g
Shipping Weight: 135g
Ingredients: Melon Seeds.
Net Weight: 100g
Shipping Weight: 135g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 2746/666 kj/kcal |
| Fat | 56.4 g |
| Ā Ā of which saturates | 11.3 g |
| Carbohydrate | 1.4 g |
| Ā Ā of which sugars | 1.4 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 25.7 g |
| Salt | 0.1 g |











