Megachef Gluten-free Soy Sauce - 500ml - BB: 28/02/2026
Brand: Megachef
Ingredients: Water, Soybean (20%), Rice, Salt, Syrup, Preservative (E202).
Allergy Advice: Contains Soy.
Product of Thailand
Net Volume: 500ml
Shipping Weight: 1.04kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 232/54 kj/kcal |
| Fat | Trace g |
| Ā Ā of which saturates | Trace g |
| Carbohydrate | 11 g |
| Ā Ā of which sugars | 11 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 2 g |
| Salt | 15 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Megachef Gluten-free Soy Sauce - 500ml - BB: 28/02/2026
Megachef Gluten-free Soy Sauce - 500ml - BB: 28/02/2026
Brand: Megachef
Ingredients: Water, Soybean (20%), Rice, Salt, Syrup, Preservative (E202).
Allergy Advice: Contains Soy.
Product of Thailand
Net Volume: 500ml
Shipping Weight: 1.04kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 232/54 kj/kcal |
| Fat | Trace g |
| Ā Ā of which saturates | Trace g |
| Carbohydrate | 11 g |
| Ā Ā of which sugars | 11 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 2 g |
| Salt | 15 g |
Original: $3.19
-70%$3.19
$0.96Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Megachef
Ingredients: Water, Soybean (20%), Rice, Salt, Syrup, Preservative (E202).
Allergy Advice: Contains Soy.
Product of Thailand
Net Volume: 500ml
Shipping Weight: 1.04kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 232/54 kj/kcal |
| Fat | Trace g |
| Ā Ā of which saturates | Trace g |
| Carbohydrate | 11 g |
| Ā Ā of which sugars | 11 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 2 g |
| Salt | 15 g |











