Filippo Berio Extra Virgin Olive Oil - 500ml - BB: 28/02/2026
Brand: Filippo Berio
Product of Italy
Net Volume: 500ml
Shipping Weight: 875g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 3378/822 kj/kcal |
| Fat | 91.3 g |
| Ā Ā of which saturates | 13.9 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Filippo Berio Extra Virgin Olive Oil - 500ml - BB: 28/02/2026
Filippo Berio Extra Virgin Olive Oil - 500ml - BB: 28/02/2026
Brand: Filippo Berio
Product of Italy
Net Volume: 500ml
Shipping Weight: 875g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 3378/822 kj/kcal |
| Fat | 91.3 g |
| Ā Ā of which saturates | 13.9 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Original: $7.32
-70%$7.32
$2.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Filippo Berio
Product of Italy
Net Volume: 500ml
Shipping Weight: 875g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 3378/822 kj/kcal |
| Fat | 91.3 g |
| Ā Ā of which saturates | 13.9 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |










