Mama Instant Bean Thread Clear Soup - 40g - BB: 18/01/2026
Ingredients: Mung Bean Flour (53%), Potato Starch, Salt, Palm Oil, Sugar, Garlic, Flavour Enhancers (E621, E635), Garlic Powder, Pepper Powder, Dried Leek, Colour (E150a).
Product of Thailand
Net Weight: 40g
Shipping Weight: 70g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1490/353 kj/kcal |
| Fat | 8.3 g |
| Ā Ā of which saturates | 2 g |
| Carbohydrate | 67 g |
| Ā Ā of which sugars | 2.2 g |
| Fibre | 1.9 g |
| Protein | 1.7 g |
| Salt | 9.8 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Mama Instant Bean Thread Clear Soup - 40g - BB: 18/01/2026
Mama Instant Bean Thread Clear Soup - 40g - BB: 18/01/2026
Ingredients: Mung Bean Flour (53%), Potato Starch, Salt, Palm Oil, Sugar, Garlic, Flavour Enhancers (E621, E635), Garlic Powder, Pepper Powder, Dried Leek, Colour (E150a).
Product of Thailand
Net Weight: 40g
Shipping Weight: 70g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1490/353 kj/kcal |
| Fat | 8.3 g |
| Ā Ā of which saturates | 2 g |
| Carbohydrate | 67 g |
| Ā Ā of which sugars | 2.2 g |
| Fibre | 1.9 g |
| Protein | 1.7 g |
| Salt | 9.8 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ingredients: Mung Bean Flour (53%), Potato Starch, Salt, Palm Oil, Sugar, Garlic, Flavour Enhancers (E621, E635), Garlic Powder, Pepper Powder, Dried Leek, Colour (E150a).
Product of Thailand
Net Weight: 40g
Shipping Weight: 70g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1490/353 kj/kcal |
| Fat | 8.3 g |
| Ā Ā of which saturates | 2 g |
| Carbohydrate | 67 g |
| Ā Ā of which sugars | 2.2 g |
| Fibre | 1.9 g |
| Protein | 1.7 g |
| Salt | 9.8 g |











