š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Lubna Extra Long Basmati Rice - 2kg
Brand: Lubna
Ingredients: Basmati Rice.
Net Weight: 2kg
Shipping Weight: 2.23kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1593/375 kj/kcal |
| Fat | 0.5 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.1 g |
| Carbohydrate | 84 g |
| Ā Ā of which sugars | 0.5 g |
| Fibre | 0.4 g |
| Protein | 8.1 g |
| Salt | 0.01 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Lubna Extra Long Basmati Rice - 2kg
Lubna Extra Long Basmati Rice - 2kg
Brand: Lubna
Ingredients: Basmati Rice.
Net Weight: 2kg
Shipping Weight: 2.23kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1593/375 kj/kcal |
| Fat | 0.5 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.1 g |
| Carbohydrate | 84 g |
| Ā Ā of which sugars | 0.5 g |
| Fibre | 0.4 g |
| Protein | 8.1 g |
| Salt | 0.01 g |
$6.92
Lubna Extra Long Basmati Rice - 2kgā
$6.92
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Lubna
Ingredients: Basmati Rice.
Net Weight: 2kg
Shipping Weight: 2.23kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1593/375 kj/kcal |
| Fat | 0.5 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.1 g |
| Carbohydrate | 84 g |
| Ā Ā of which sugars | 0.5 g |
| Fibre | 0.4 g |
| Protein | 8.1 g |
| Salt | 0.01 g |










