š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Aani Basmati Rice - 5kg
Brand: Aani
Ingredients: Rice
Product of Sri Lanka
Net Weight: 5kg
Shipping Weight: 5.56kg
Ingredients: Rice
Product of Sri Lanka
Net Weight: 5kg
Shipping Weight: 5.56kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1460/349 kj/kcal |
| Fat | 0.5 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.1 g |
| Carbohydrate | 78 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | 1.9 g |
| Protein | 8.2 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Aani Basmati Rice - 5kg
Aani Basmati Rice - 5kg
Brand: Aani
Ingredients: Rice
Product of Sri Lanka
Net Weight: 5kg
Shipping Weight: 5.56kg
Ingredients: Rice
Product of Sri Lanka
Net Weight: 5kg
Shipping Weight: 5.56kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1460/349 kj/kcal |
| Fat | 0.5 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.1 g |
| Carbohydrate | 78 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | 1.9 g |
| Protein | 8.2 g |
| Salt | 0 g |
$3.97
Original: $13.24
-70%Aani Basmati Rice - 5kgā
$13.24
$3.97Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Aani
Ingredients: Rice
Product of Sri Lanka
Net Weight: 5kg
Shipping Weight: 5.56kg
Ingredients: Rice
Product of Sri Lanka
Net Weight: 5kg
Shipping Weight: 5.56kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1460/349 kj/kcal |
| Fat | 0.5 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.1 g |
| Carbohydrate | 78 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | 1.9 g |
| Protein | 8.2 g |
| Salt | 0 g |










