KTC 100% Pure Linseed Oil - 250ml - BB: 28/02/2026
Brand: KTC
Ingredients: Linseed Oil (100%)
Net Volume: 250ml
Shipping Weight: 405g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 3696/899 kj/kcal |
| Fat | 99.9 g |
| Ā Ā of which saturates | 9.4 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | <0.01 g |
| Salt | <0.01 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

KTC 100% Pure Linseed Oil - 250ml - BB: 28/02/2026
KTC 100% Pure Linseed Oil - 250ml - BB: 28/02/2026
Brand: KTC
Ingredients: Linseed Oil (100%)
Net Volume: 250ml
Shipping Weight: 405g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 3696/899 kj/kcal |
| Fat | 99.9 g |
| Ā Ā of which saturates | 9.4 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | <0.01 g |
| Salt | <0.01 g |
Original: $2.00
-70%$2.00
$0.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: KTC
Ingredients: Linseed Oil (100%)
Net Volume: 250ml
Shipping Weight: 405g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 3696/899 kj/kcal |
| Fat | 99.9 g |
| Ā Ā of which saturates | 9.4 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | <0.01 g |
| Salt | <0.01 g |











