Jongga Nurungji (Scorched Rice) - 250g - BB: 10/11/2025
Ingredients: Rice
Product of Korea
Net Weight: 250g
Shipping Weight: 305g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 385/92 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 20 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 2 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Jongga Nurungji (Scorched Rice) - 250g - BB: 10/11/2025
Jongga Nurungji (Scorched Rice) - 250g - BB: 10/11/2025
Ingredients: Rice
Product of Korea
Net Weight: 250g
Shipping Weight: 305g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 385/92 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 20 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 2 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ingredients: Rice
Product of Korea
Net Weight: 250g
Shipping Weight: 305g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 385/92 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 20 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 2 g |
| Salt | 0 g |











