Filippo Berio Chilli Flavoured Olive Oil - 1L
Brand: Filippo Berio
Ingredients: Extra Virgin Olive Oil (97%), Dry Chilli (2%), Chilli Flavouring (1%)
Product of Italy
Net Volume: 1L
Shipping Weight: 1.25Kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 3378/822 kj/kcal |
| Fat | 91.3 g |
| Ā Ā of which saturates | 14 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Filippo Berio Chilli Flavoured Olive Oil - 1L
Filippo Berio Chilli Flavoured Olive Oil - 1L
Brand: Filippo Berio
Ingredients: Extra Virgin Olive Oil (97%), Dry Chilli (2%), Chilli Flavouring (1%)
Product of Italy
Net Volume: 1L
Shipping Weight: 1.25Kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 3378/822 kj/kcal |
| Fat | 91.3 g |
| Ā Ā of which saturates | 14 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Filippo Berio
Ingredients: Extra Virgin Olive Oil (97%), Dry Chilli (2%), Chilli Flavouring (1%)
Product of Italy
Net Volume: 1L
Shipping Weight: 1.25Kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 3378/822 kj/kcal |
| Fat | 91.3 g |
| Ā Ā of which saturates | 14 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |










