Dongwon Rice Porridge with Tuna - 285g
Ingredients: Water, Rice, Onion, Potato, Carrot, Tuna, Taste Enhancer (E621), Salt, Ginger, Laver, Sesame, Sesame Oil.
Allergy Advice: Contains Tuna & Sesame.
Product of Korea
Net Weight/Volume: 285g
Shipping Weight: 370g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 234.8/61.7 kj/kcal |
| Fat | 0.2 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 10 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | 1.4 g |
| Protein | 2.5 g |
| Salt | 0.19 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Dongwon Rice Porridge with Tuna - 285g
Dongwon Rice Porridge with Tuna - 285g
Ingredients: Water, Rice, Onion, Potato, Carrot, Tuna, Taste Enhancer (E621), Salt, Ginger, Laver, Sesame, Sesame Oil.
Allergy Advice: Contains Tuna & Sesame.
Product of Korea
Net Weight/Volume: 285g
Shipping Weight: 370g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 234.8/61.7 kj/kcal |
| Fat | 0.2 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 10 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | 1.4 g |
| Protein | 2.5 g |
| Salt | 0.19 g |
Original: $2.65
-70%$2.65
$0.79Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ingredients: Water, Rice, Onion, Potato, Carrot, Tuna, Taste Enhancer (E621), Salt, Ginger, Laver, Sesame, Sesame Oil.
Allergy Advice: Contains Tuna & Sesame.
Product of Korea
Net Weight/Volume: 285g
Shipping Weight: 370g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 234.8/61.7 kj/kcal |
| Fat | 0.2 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 10 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | 1.4 g |
| Protein | 2.5 g |
| Salt | 0.19 g |










