CBL Soy Bean Paste - 300g - BB: 31/01/2026
Ingredients: Water, Soybean (25%), Wheat (Gluten) Flour, Salt, Sugar, Flavour Enhancers (E621, E631), Preservative (E202), Sweetener (E955).
Product of UK
Net Weight: 300g
Shipping Weight: 375g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 605/144 kj/kcal |
| Fat | 4.4 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 14 g |
| Ā Ā of which sugars | 7 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 12 g |
| Salt | 10.5 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

CBL Soy Bean Paste - 300g - BB: 31/01/2026
CBL Soy Bean Paste - 300g - BB: 31/01/2026
Ingredients: Water, Soybean (25%), Wheat (Gluten) Flour, Salt, Sugar, Flavour Enhancers (E621, E631), Preservative (E202), Sweetener (E955).
Product of UK
Net Weight: 300g
Shipping Weight: 375g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 605/144 kj/kcal |
| Fat | 4.4 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 14 g |
| Ā Ā of which sugars | 7 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 12 g |
| Salt | 10.5 g |
Original: $1.60
-70%$1.60
$0.48Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ingredients: Water, Soybean (25%), Wheat (Gluten) Flour, Salt, Sugar, Flavour Enhancers (E621, E631), Preservative (E202), Sweetener (E955).
Product of UK
Net Weight: 300g
Shipping Weight: 375g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 605/144 kj/kcal |
| Fat | 4.4 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 14 g |
| Ā Ā of which sugars | 7 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 12 g |
| Salt | 10.5 g |











