Baba's Payasam Mix - 300g - BB: 02/02/2026
Ingredients: Sugar, Sago, Vermicelli, Raisins, Semolina, Salt, Cardamom and Permitted Food Colouring.
Product of Malaysia
Net Weight: 450g
Shipping Weight: 350g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1604/382 kj/kcal |
| Fat | 0.2 g |
| Ā Ā of which saturates | N/A g |
| Carbohydrate | 90.7 g |
| Ā Ā of which sugars | 66.1 g |
| Fibre | 2.9 g |
| Protein | 1.3 g |
| Salt | 0.295 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Baba's Payasam Mix - 300g - BB: 02/02/2026
Baba's Payasam Mix - 300g - BB: 02/02/2026
Ingredients: Sugar, Sago, Vermicelli, Raisins, Semolina, Salt, Cardamom and Permitted Food Colouring.
Product of Malaysia
Net Weight: 450g
Shipping Weight: 350g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1604/382 kj/kcal |
| Fat | 0.2 g |
| Ā Ā of which saturates | N/A g |
| Carbohydrate | 90.7 g |
| Ā Ā of which sugars | 66.1 g |
| Fibre | 2.9 g |
| Protein | 1.3 g |
| Salt | 0.295 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ingredients: Sugar, Sago, Vermicelli, Raisins, Semolina, Salt, Cardamom and Permitted Food Colouring.
Product of Malaysia
Net Weight: 450g
Shipping Weight: 350g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1604/382 kj/kcal |
| Fat | 0.2 g |
| Ā Ā of which saturates | N/A g |
| Carbohydrate | 90.7 g |
| Ā Ā of which sugars | 66.1 g |
| Fibre | 2.9 g |
| Protein | 1.3 g |
| Salt | 0.295 g |











