Baba's Kesari Mix - 450g - BB: 03/02/2026
Ingredients: Semolina, Sugar, Vermicelli, Raisins, Salt, Cardamom and Permitted Food Colouring.
Product of Malaysia
Net Weight: 450g
Shipping Weight: 500g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1705/406 kj/kcal |
| Fat | 2.7 g |
| Ā Ā of which saturates | N/A g |
| Carbohydrate | 88.1 g |
| Ā Ā of which sugars | 51.3 g |
| Fibre | 2.4 g |
| Protein | 4.9 g |
| Salt | 0.142 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Baba's Kesari Mix - 450g - BB: 03/02/2026
Baba's Kesari Mix - 450g - BB: 03/02/2026
Ingredients: Semolina, Sugar, Vermicelli, Raisins, Salt, Cardamom and Permitted Food Colouring.
Product of Malaysia
Net Weight: 450g
Shipping Weight: 500g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1705/406 kj/kcal |
| Fat | 2.7 g |
| Ā Ā of which saturates | N/A g |
| Carbohydrate | 88.1 g |
| Ā Ā of which sugars | 51.3 g |
| Fibre | 2.4 g |
| Protein | 4.9 g |
| Salt | 0.142 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ingredients: Semolina, Sugar, Vermicelli, Raisins, Salt, Cardamom and Permitted Food Colouring.
Product of Malaysia
Net Weight: 450g
Shipping Weight: 500g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1705/406 kj/kcal |
| Fat | 2.7 g |
| Ā Ā of which saturates | N/A g |
| Carbohydrate | 88.1 g |
| Ā Ā of which sugars | 51.3 g |
| Fibre | 2.4 g |
| Protein | 4.9 g |
| Salt | 0.142 g |











