š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Aytac Brown Rice - 1kg
Brand: Aytac
Ingredients: Brown Rice
Net Weight: 1kg
Shipping Weight: 1.111kg
Ingredients: Brown Rice
Net Weight: 1kg
Shipping Weight: 1.111kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1487/351 kj/kcal |
| Fat | 2.8 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.6 g |
| Carbohydrate | 71.2 g |
| Ā Ā of which sugars | 1.1 g |
| Fibre | 3.4 g |
| Protein | 8.6 g |
| Salt | 0.02 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Aytac Brown Rice - 1kg
Aytac Brown Rice - 1kg
Brand: Aytac
Ingredients: Brown Rice
Net Weight: 1kg
Shipping Weight: 1.111kg
Ingredients: Brown Rice
Net Weight: 1kg
Shipping Weight: 1.111kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1487/351 kj/kcal |
| Fat | 2.8 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.6 g |
| Carbohydrate | 71.2 g |
| Ā Ā of which sugars | 1.1 g |
| Fibre | 3.4 g |
| Protein | 8.6 g |
| Salt | 0.02 g |
$2.25
Aytac Brown Rice - 1kgā
$2.25
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Aytac
Ingredients: Brown Rice
Net Weight: 1kg
Shipping Weight: 1.111kg
Ingredients: Brown Rice
Net Weight: 1kg
Shipping Weight: 1.111kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1487/351 kj/kcal |
| Fat | 2.8 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.6 g |
| Carbohydrate | 71.2 g |
| Ā Ā of which sugars | 1.1 g |
| Fibre | 3.4 g |
| Protein | 8.6 g |
| Salt | 0.02 g |





