African Sun Whole Smoked Prawns - 40g
Brand: African Sun
Ingredients: Prawns, Antioxidants (E223(Sulphites) E300, E330)
Allergy Advice: Contains Prawns. May contain traces of Fish and Molluscs
Net Volume: 40g
Shipping Weight: 90g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1328/313 kj/kcal |
| Fat | 3 g |
| Ā Ā of which saturates | 1 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 60 g |
| Salt | 1 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

African Sun Whole Smoked Prawns - 40g
African Sun Whole Smoked Prawns - 40g
Brand: African Sun
Ingredients: Prawns, Antioxidants (E223(Sulphites) E300, E330)
Allergy Advice: Contains Prawns. May contain traces of Fish and Molluscs
Net Volume: 40g
Shipping Weight: 90g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1328/313 kj/kcal |
| Fat | 3 g |
| Ā Ā of which saturates | 1 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 60 g |
| Salt | 1 g |
Original: $3.53
-70%$3.53
$1.06Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: African Sun
Ingredients: Prawns, Antioxidants (E223(Sulphites) E300, E330)
Allergy Advice: Contains Prawns. May contain traces of Fish and Molluscs
Net Volume: 40g
Shipping Weight: 90g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1328/313 kj/kcal |
| Fat | 3 g |
| Ā Ā of which saturates | 1 g |
| Carbohydrate | 0 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 60 g |
| Salt | 1 g |











