Mizkan Honteri Mirin Style Seasoning - 275ml
Brand: Mizkan
Ingredients: Glucose Syrup, Water, Spirit Vinegar, Fermented Rice Alcohol (Water, Rice, Alcohol, Salt, Rice Malt), Sugar Acidity Regulator: Citric Acid, Cane Molasses
Product of UK
Net Weight/Volume: 275ml
Shipping Weight: 555g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 842/198 kj/kcal |
| Fat | 0.5 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.1 g |
| Carbohydrate | 47 g |
| Ā Ā of which sugars | 47 g |
| Fibre | 0.6 g |
| Protein | 0.5 g |
| Salt | 9.9 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Mizkan Honteri Mirin Style Seasoning - 275ml
Mizkan Honteri Mirin Style Seasoning - 275ml
Brand: Mizkan
Ingredients: Glucose Syrup, Water, Spirit Vinegar, Fermented Rice Alcohol (Water, Rice, Alcohol, Salt, Rice Malt), Sugar Acidity Regulator: Citric Acid, Cane Molasses
Product of UK
Net Weight/Volume: 275ml
Shipping Weight: 555g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 842/198 kj/kcal |
| Fat | 0.5 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.1 g |
| Carbohydrate | 47 g |
| Ā Ā of which sugars | 47 g |
| Fibre | 0.6 g |
| Protein | 0.5 g |
| Salt | 9.9 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Mizkan
Ingredients: Glucose Syrup, Water, Spirit Vinegar, Fermented Rice Alcohol (Water, Rice, Alcohol, Salt, Rice Malt), Sugar Acidity Regulator: Citric Acid, Cane Molasses
Product of UK
Net Weight/Volume: 275ml
Shipping Weight: 555g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 842/198 kj/kcal |
| Fat | 0.5 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.1 g |
| Carbohydrate | 47 g |
| Ā Ā of which sugars | 47 g |
| Fibre | 0.6 g |
| Protein | 0.5 g |
| Salt | 9.9 g |











