Megachef Seasoned Fish Sauce - 200ml
Brand: Megachef
Ingredients: Anchovy (Fish) Extract (52.5%), Cane Sugar Mixed Coconut Sugar (30%), Salt, Acetic Acid, Preservative (E202).
Allergy Advice: Contains Fish.
Product of Thailand
Net Volume: 200ml
Shipping Weight: 440g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 712/170 kj/kcal |
| Fat | Trace g |
| Ā Ā of which saturates | Trace g |
| Carbohydrate | 31 g |
| Ā Ā of which sugars | 30 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 22 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Megachef Seasoned Fish Sauce - 200ml
Megachef Seasoned Fish Sauce - 200ml
Brand: Megachef
Ingredients: Anchovy (Fish) Extract (52.5%), Cane Sugar Mixed Coconut Sugar (30%), Salt, Acetic Acid, Preservative (E202).
Allergy Advice: Contains Fish.
Product of Thailand
Net Volume: 200ml
Shipping Weight: 440g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 712/170 kj/kcal |
| Fat | Trace g |
| Ā Ā of which saturates | Trace g |
| Carbohydrate | 31 g |
| Ā Ā of which sugars | 30 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 22 g |
Original: $2.79
-70%$2.79
$0.84Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Megachef
Ingredients: Anchovy (Fish) Extract (52.5%), Cane Sugar Mixed Coconut Sugar (30%), Salt, Acetic Acid, Preservative (E202).
Allergy Advice: Contains Fish.
Product of Thailand
Net Volume: 200ml
Shipping Weight: 440g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 712/170 kj/kcal |
| Fat | Trace g |
| Ā Ā of which saturates | Trace g |
| Carbohydrate | 31 g |
| Ā Ā of which sugars | 30 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 22 g |











