Megachef Premium Oyster Sauce - 600g
Brand: Megachef
Ingredients: Oyster (Molluscs) Extract (45%), Water, Sugar, Salt, Corn-Starch, Preservative (E202), Acidity Regulator (E260).
Allergy Advice: Contains Molluscs.
Product of Thailand
Net Weight: 600g
Shipping Weight: 1.05kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 472/113 kj/kcal |
| Fat | Trace g |
| Ā Ā of which saturates | Trace g |
| Carbohydrate | 25 g |
| Ā Ā of which sugars | 19 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 2 g |
| Salt | 9 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Megachef Premium Oyster Sauce - 600g
Megachef Premium Oyster Sauce - 600g
Brand: Megachef
Ingredients: Oyster (Molluscs) Extract (45%), Water, Sugar, Salt, Corn-Starch, Preservative (E202), Acidity Regulator (E260).
Allergy Advice: Contains Molluscs.
Product of Thailand
Net Weight: 600g
Shipping Weight: 1.05kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 472/113 kj/kcal |
| Fat | Trace g |
| Ā Ā of which saturates | Trace g |
| Carbohydrate | 25 g |
| Ā Ā of which sugars | 19 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 2 g |
| Salt | 9 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Megachef
Ingredients: Oyster (Molluscs) Extract (45%), Water, Sugar, Salt, Corn-Starch, Preservative (E202), Acidity Regulator (E260).
Allergy Advice: Contains Molluscs.
Product of Thailand
Net Weight: 600g
Shipping Weight: 1.05kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 472/113 kj/kcal |
| Fat | Trace g |
| Ā Ā of which saturates | Trace g |
| Carbohydrate | 25 g |
| Ā Ā of which sugars | 19 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 2 g |
| Salt | 9 g |











