Megachef Premium Mushroom Sauce - 570g
Brand: Megachef
Ingredients: Mushroom Extract (Mushroom, Water) (65%), Sugar, Salt, Modified Corn Starch, Acidity Regulator (E260), Preservative (E202).
Product of Thailand
Net Weight: 570g
Shipping Weight: 1.055kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 506/121 kj/kcal |
| Fat | Trace g |
| Ā Ā of which saturates | Trace g |
| Carbohydrate | 27 g |
| Ā Ā of which sugars | 22 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 3 g |
| Salt | 10 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Megachef Premium Mushroom Sauce - 570g
Megachef Premium Mushroom Sauce - 570g
Brand: Megachef
Ingredients: Mushroom Extract (Mushroom, Water) (65%), Sugar, Salt, Modified Corn Starch, Acidity Regulator (E260), Preservative (E202).
Product of Thailand
Net Weight: 570g
Shipping Weight: 1.055kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 506/121 kj/kcal |
| Fat | Trace g |
| Ā Ā of which saturates | Trace g |
| Carbohydrate | 27 g |
| Ā Ā of which sugars | 22 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 3 g |
| Salt | 10 g |
Original: $5.59
-70%$5.59
$1.68Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Megachef
Ingredients: Mushroom Extract (Mushroom, Water) (65%), Sugar, Salt, Modified Corn Starch, Acidity Regulator (E260), Preservative (E202).
Product of Thailand
Net Weight: 570g
Shipping Weight: 1.055kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 506/121 kj/kcal |
| Fat | Trace g |
| Ā Ā of which saturates | Trace g |
| Carbohydrate | 27 g |
| Ā Ā of which sugars | 22 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 3 g |
| Salt | 10 g |











