Megachef Premium Fish Sauce - 700ml
Brand: Megachef
Ingredients: Anchovy (Fish) Extract (72%), Sea Salt, Cane Sugar, Fructose Syrup (from Sugar Cane), Glucose Syrup.
Allergy Advice: Contains Fish.
Product of Thailand
Net Volume: 700ml
Shipping Weight: 1.35kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 291/68 kj/kcal |
| Fat | Trace g |
| Ā Ā of which saturates | Trace g |
| Carbohydrate | 3 g |
| Ā Ā of which sugars | 3 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 26 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Megachef Premium Fish Sauce - 700ml
Megachef Premium Fish Sauce - 700ml
Brand: Megachef
Ingredients: Anchovy (Fish) Extract (72%), Sea Salt, Cane Sugar, Fructose Syrup (from Sugar Cane), Glucose Syrup.
Allergy Advice: Contains Fish.
Product of Thailand
Net Volume: 700ml
Shipping Weight: 1.35kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 291/68 kj/kcal |
| Fat | Trace g |
| Ā Ā of which saturates | Trace g |
| Carbohydrate | 3 g |
| Ā Ā of which sugars | 3 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 26 g |
Original: $4.26
-70%$4.26
$1.28Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Megachef
Ingredients: Anchovy (Fish) Extract (72%), Sea Salt, Cane Sugar, Fructose Syrup (from Sugar Cane), Glucose Syrup.
Allergy Advice: Contains Fish.
Product of Thailand
Net Volume: 700ml
Shipping Weight: 1.35kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 291/68 kj/kcal |
| Fat | Trace g |
| Ā Ā of which saturates | Trace g |
| Carbohydrate | 3 g |
| Ā Ā of which sugars | 3 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 26 g |











