McIlhenny Co Original Tabasco Sauce - 350ml
Brand: McIlhenny Co.
Ingredients: Distilled Vinegar, Red Pepper (19%), Salt.
Product of USA
Net Weight: 350ml
Shipping Weight: 720g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 67/16 kj/kcal |
| Fat | 0.7 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.2 g |
| Carbohydrate | 1.6 g |
| Ā Ā of which sugars | 0.1 g |
| Fibre | 1.3 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 1.7 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

McIlhenny Co Original Tabasco Sauce - 350ml
McIlhenny Co Original Tabasco Sauce - 350ml
Brand: McIlhenny Co.
Ingredients: Distilled Vinegar, Red Pepper (19%), Salt.
Product of USA
Net Weight: 350ml
Shipping Weight: 720g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 67/16 kj/kcal |
| Fat | 0.7 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.2 g |
| Carbohydrate | 1.6 g |
| Ā Ā of which sugars | 0.1 g |
| Fibre | 1.3 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 1.7 g |
Original: $10.31
-70%$10.31
$3.09Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: McIlhenny Co.
Ingredients: Distilled Vinegar, Red Pepper (19%), Salt.
Product of USA
Net Weight: 350ml
Shipping Weight: 720g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 67/16 kj/kcal |
| Fat | 0.7 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.2 g |
| Carbohydrate | 1.6 g |
| Ā Ā of which sugars | 0.1 g |
| Fibre | 1.3 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 1.7 g |











