Manning Impex Frozen Tempeh - 10x400g [FROZEN]
Brand: Manning Impex
Ingredients: Soya beans Non GMO.
Allergy Advice: Contains Soy.
Product of Netherlands
Net Weight: 10x400g
Shipping Weight: 4.1kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 2052/491 kj/kcal |
| Fat | 22 g |
| Ā Ā of which saturates | 4 g |
| Carbohydrate | 71 g |
| Ā Ā of which sugars | 22 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 2 g |
| Salt | N/A |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Manning Impex Frozen Tempeh - 10x400g [FROZEN]
Manning Impex Frozen Tempeh - 10x400g [FROZEN]
Brand: Manning Impex
Ingredients: Soya beans Non GMO.
Allergy Advice: Contains Soy.
Product of Netherlands
Net Weight: 10x400g
Shipping Weight: 4.1kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 2052/491 kj/kcal |
| Fat | 22 g |
| Ā Ā of which saturates | 4 g |
| Carbohydrate | 71 g |
| Ā Ā of which sugars | 22 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 2 g |
| Salt | N/A |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Manning Impex
Ingredients: Soya beans Non GMO.
Allergy Advice: Contains Soy.
Product of Netherlands
Net Weight: 10x400g
Shipping Weight: 4.1kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 2052/491 kj/kcal |
| Fat | 22 g |
| Ā Ā of which saturates | 4 g |
| Carbohydrate | 71 g |
| Ā Ā of which sugars | 22 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 2 g |
| Salt | N/A |











