Mammos Roasted Rice Candy - 100g
Brand: Mammos
Ingredients: Sugar (60%), Corn Syrup, Corn Flavour (0.1%), Caramel Colour (E150a)
Product of Korea
Net Weight: 100g
Shipping Weight: 140g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1,640.12/392 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 98 g |
| Ā Ā of which sugars | 93 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Mammos Roasted Rice Candy - 100g
Mammos Roasted Rice Candy - 100g
Brand: Mammos
Ingredients: Sugar (60%), Corn Syrup, Corn Flavour (0.1%), Caramel Colour (E150a)
Product of Korea
Net Weight: 100g
Shipping Weight: 140g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1,640.12/392 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 98 g |
| Ā Ā of which sugars | 93 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Mammos
Ingredients: Sugar (60%), Corn Syrup, Corn Flavour (0.1%), Caramel Colour (E150a)
Product of Korea
Net Weight: 100g
Shipping Weight: 140g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1,640.12/392 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 98 g |
| Ā Ā of which sugars | 93 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |











