Mammos Green Tea Candy - 80g
Brand: Mammos
Ingredients: Sugar (54.85%), Corn Syrup, Green Tea Powder (0.5%), Green Tea Extract (0.5%), Green Tea Flavour, Colour (E133, E102)
Product of Korea
Net Weight: 80g
Shipping Weight: 115g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1,635.94/391 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 98 g |
| Ā Ā of which sugars | 80 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Mammos Green Tea Candy - 80g
Mammos Green Tea Candy - 80g
Brand: Mammos
Ingredients: Sugar (54.85%), Corn Syrup, Green Tea Powder (0.5%), Green Tea Extract (0.5%), Green Tea Flavour, Colour (E133, E102)
Product of Korea
Net Weight: 80g
Shipping Weight: 115g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1,635.94/391 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 98 g |
| Ā Ā of which sugars | 80 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Mammos
Ingredients: Sugar (54.85%), Corn Syrup, Green Tea Powder (0.5%), Green Tea Extract (0.5%), Green Tea Flavour, Colour (E133, E102)
Product of Korea
Net Weight: 80g
Shipping Weight: 115g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1,635.94/391 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 98 g |
| Ā Ā of which sugars | 80 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |











