Mammos Green Mint Candy - 100g
Brand: Mammos
Ingredients: Sugar (55.4%), Corn Syrup, Green Tea Extract (0.03%), L-Mentol Herb Flavour, Peppermint Flavour, Food Colour (E133, E102), Colour (E150a)
Product of Korea
Net Weight: 100g
Shipping Weight: 135g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1,665.23/398 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 99 g |
| Ā Ā of which sugars | 75 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Mammos Green Mint Candy - 100g
Mammos Green Mint Candy - 100g
Brand: Mammos
Ingredients: Sugar (55.4%), Corn Syrup, Green Tea Extract (0.03%), L-Mentol Herb Flavour, Peppermint Flavour, Food Colour (E133, E102), Colour (E150a)
Product of Korea
Net Weight: 100g
Shipping Weight: 135g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1,665.23/398 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 99 g |
| Ā Ā of which sugars | 75 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Mammos
Ingredients: Sugar (55.4%), Corn Syrup, Green Tea Extract (0.03%), L-Mentol Herb Flavour, Peppermint Flavour, Food Colour (E133, E102), Colour (E150a)
Product of Korea
Net Weight: 100g
Shipping Weight: 135g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1,665.23/398 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 99 g |
| Ā Ā of which sugars | 75 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |











