Mammos Citron Candy - 80g
Brand: Mammos
Ingredients: Sugar (54.02%), Corn Syrup, Vitamin C (0.8%), Acidity Regulator (E330), Citron Extract (0.5%), Citron Powder (0.5%), Citron Flavour, Citron Flavour Powder.
Product of Korea
Net Weight: 80g
Shipping Weight: 115g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1604.77/383.55 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 96 g |
| Ā Ā of which sugars | 61 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Mammos Citron Candy - 80g
Mammos Citron Candy - 80g
Brand: Mammos
Ingredients: Sugar (54.02%), Corn Syrup, Vitamin C (0.8%), Acidity Regulator (E330), Citron Extract (0.5%), Citron Powder (0.5%), Citron Flavour, Citron Flavour Powder.
Product of Korea
Net Weight: 80g
Shipping Weight: 115g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1604.77/383.55 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 96 g |
| Ā Ā of which sugars | 61 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Mammos
Ingredients: Sugar (54.02%), Corn Syrup, Vitamin C (0.8%), Acidity Regulator (E330), Citron Extract (0.5%), Citron Powder (0.5%), Citron Flavour, Citron Flavour Powder.
Product of Korea
Net Weight: 80g
Shipping Weight: 115g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1604.77/383.55 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 96 g |
| Ā Ā of which sugars | 61 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |











