Mama Sita's Ilocano Pinapaitan Bitter Stew Mix - 40g
Ingredients: Salt, Garlic Powder, Ginger Powder, Lemon Peel Powder (12%), Monosodium Glutamate, Disodium Inosate and Guanylate, Citric Acid, Onion Powder and Chili Powder.
Product of Philippines
Net Weight: 40g
Shipping Weight: 65g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1085/260 kj/kcal |
| Fat | 0.9 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 51 g |
| Ā Ā of which sugars | 16 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 12 g |
| Salt | 30.2 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Mama Sita's Ilocano Pinapaitan Bitter Stew Mix - 40g
Mama Sita's Ilocano Pinapaitan Bitter Stew Mix - 40g
Ingredients: Salt, Garlic Powder, Ginger Powder, Lemon Peel Powder (12%), Monosodium Glutamate, Disodium Inosate and Guanylate, Citric Acid, Onion Powder and Chili Powder.
Product of Philippines
Net Weight: 40g
Shipping Weight: 65g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1085/260 kj/kcal |
| Fat | 0.9 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 51 g |
| Ā Ā of which sugars | 16 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 12 g |
| Salt | 30.2 g |
Original: $1.46
-70%$1.46
$0.44Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ingredients: Salt, Garlic Powder, Ginger Powder, Lemon Peel Powder (12%), Monosodium Glutamate, Disodium Inosate and Guanylate, Citric Acid, Onion Powder and Chili Powder.
Product of Philippines
Net Weight: 40g
Shipping Weight: 65g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1085/260 kj/kcal |
| Fat | 0.9 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 51 g |
| Ā Ā of which sugars | 16 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 12 g |
| Salt | 30.2 g |











