Mama Sita's Barbecue Marinade Mix - 50g
Ingredients: Cane Sugar, Garlic Powder, Salt, Colour: E150a, Black Pepper.
Product of Phillipines
Net Weight: 50g
Shipping Weight: 70g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1630/390 kj/kcal |
| Fat | 0.8 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 90 g |
| Ā Ā of which sugars | 29 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 5.3 g |
| Salt | 14.2 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Mama Sita's Barbecue Marinade Mix - 50g
Mama Sita's Barbecue Marinade Mix - 50g
Ingredients: Cane Sugar, Garlic Powder, Salt, Colour: E150a, Black Pepper.
Product of Phillipines
Net Weight: 50g
Shipping Weight: 70g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1630/390 kj/kcal |
| Fat | 0.8 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 90 g |
| Ā Ā of which sugars | 29 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 5.3 g |
| Salt | 14.2 g |
Original: $1.53
-70%$1.53
$0.46Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ingredients: Cane Sugar, Garlic Powder, Salt, Colour: E150a, Black Pepper.
Product of Phillipines
Net Weight: 50g
Shipping Weight: 70g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1630/390 kj/kcal |
| Fat | 0.8 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 90 g |
| Ā Ā of which sugars | 29 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 5.3 g |
| Salt | 14.2 g |











