Madam Hong Lady Boba Original Bubble Tea - 315ml
Ingredients: Water, Sugar, Starch Balls (7%), Milk Powder, Tea Extract (Water, Black Tea) (0.6%), Emulsifier (E471, E466), Raising Agent (E500), Salt.
Allergy Advice: Contains Milk.
Product of Taiwan
Net Weight: 315ml
Shipping Weight: 365g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 167/40 kj/kcal |
| Fat | 0.7 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.4 g |
| Carbohydrate | 7.9 g |
| Ā Ā of which sugars | 7 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 0.6 g |
| Salt | 0.04 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Madam Hong Lady Boba Original Bubble Tea - 315ml
Madam Hong Lady Boba Original Bubble Tea - 315ml
Ingredients: Water, Sugar, Starch Balls (7%), Milk Powder, Tea Extract (Water, Black Tea) (0.6%), Emulsifier (E471, E466), Raising Agent (E500), Salt.
Allergy Advice: Contains Milk.
Product of Taiwan
Net Weight: 315ml
Shipping Weight: 365g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 167/40 kj/kcal |
| Fat | 0.7 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.4 g |
| Carbohydrate | 7.9 g |
| Ā Ā of which sugars | 7 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 0.6 g |
| Salt | 0.04 g |
Original: $2.33
-70%$2.33
$0.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ingredients: Water, Sugar, Starch Balls (7%), Milk Powder, Tea Extract (Water, Black Tea) (0.6%), Emulsifier (E471, E466), Raising Agent (E500), Salt.
Allergy Advice: Contains Milk.
Product of Taiwan
Net Weight: 315ml
Shipping Weight: 365g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 167/40 kj/kcal |
| Fat | 0.7 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.4 g |
| Carbohydrate | 7.9 g |
| Ā Ā of which sugars | 7 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 0.6 g |
| Salt | 0.04 g |










