Lee Kum Kee Sweet Soy Sauce - 207ml
Brand: Lee Kum Kee
Ingredients: Water, Sugar, Salt, Colour (150a), Soybeans (7%), Wheat Flour, Flavour Enhancer (E621, E631, E627), Glucose-Fructose Syrup.
Allergy Advice: Contains Soybeans, Wheat.
Product of China
Net Weight: 207g
Shipping Weight: 500g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 889/209 kj/kcal |
| Fat | <0.5 g |
| Ā Ā of which saturates | <0.1 g |
| Carbohydrate | 47 g |
| Ā Ā of which sugars | 42 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 5.3 g |
| Salt | 15.6 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Lee Kum Kee Sweet Soy Sauce - 207ml
Lee Kum Kee Sweet Soy Sauce - 207ml
Brand: Lee Kum Kee
Ingredients: Water, Sugar, Salt, Colour (150a), Soybeans (7%), Wheat Flour, Flavour Enhancer (E621, E631, E627), Glucose-Fructose Syrup.
Allergy Advice: Contains Soybeans, Wheat.
Product of China
Net Weight: 207g
Shipping Weight: 500g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 889/209 kj/kcal |
| Fat | <0.5 g |
| Ā Ā of which saturates | <0.1 g |
| Carbohydrate | 47 g |
| Ā Ā of which sugars | 42 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 5.3 g |
| Salt | 15.6 g |
Original: $2.65
-70%$2.65
$0.79Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Lee Kum Kee
Ingredients: Water, Sugar, Salt, Colour (150a), Soybeans (7%), Wheat Flour, Flavour Enhancer (E621, E631, E627), Glucose-Fructose Syrup.
Allergy Advice: Contains Soybeans, Wheat.
Product of China
Net Weight: 207g
Shipping Weight: 500g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 889/209 kj/kcal |
| Fat | <0.5 g |
| Ā Ā of which saturates | <0.1 g |
| Carbohydrate | 47 g |
| Ā Ā of which sugars | 42 g |
| Fibre | N/A |
| Protein | 5.3 g |
| Salt | 15.6 g |











