Kunitaro First Harvest Green Tea with Matcha - 39.6g
Brand: Kunitaro
Ingredients: Green Tea, Matcha (Green Tea Powder) (5%)
Product of Japan
Net Weight: 39.6g
Shipping Weight: 95g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 07/02 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 0.5 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 0.5 g |
| Salt | 0.01 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Kunitaro First Harvest Green Tea with Matcha - 39.6g
Kunitaro First Harvest Green Tea with Matcha - 39.6g
Brand: Kunitaro
Ingredients: Green Tea, Matcha (Green Tea Powder) (5%)
Product of Japan
Net Weight: 39.6g
Shipping Weight: 95g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 07/02 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 0.5 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 0.5 g |
| Salt | 0.01 g |
Original: $5.25
-70%$5.25
$1.57Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Kunitaro
Ingredients: Green Tea, Matcha (Green Tea Powder) (5%)
Product of Japan
Net Weight: 39.6g
Shipping Weight: 95g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 07/02 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 0.5 g |
| Ā Ā of which sugars | 0 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 0.5 g |
| Salt | 0.01 g |











