Kikkoman Tamari Gluten Free Soy Sauce - 1L
Brand: Kikkoman
Ingredients: Water, Soybeans, Salt, Spirit Vinegar.
Allergy Advice: Contains Soybeans.
Product of The Netherlands
Net Volume: 1L
Shipping Weight: 1.34kg
Ā
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 240/57 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 2 g |
| of which sugars | 0 g |
| Fibre | g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 16.4 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Kikkoman Tamari Gluten Free Soy Sauce - 1L
Kikkoman Tamari Gluten Free Soy Sauce - 1L
Brand: Kikkoman
Ingredients: Water, Soybeans, Salt, Spirit Vinegar.
Allergy Advice: Contains Soybeans.
Product of The Netherlands
Net Volume: 1L
Shipping Weight: 1.34kg
Ā
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 240/57 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 2 g |
| of which sugars | 0 g |
| Fibre | g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 16.4 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Kikkoman
Ingredients: Water, Soybeans, Salt, Spirit Vinegar.
Allergy Advice: Contains Soybeans.
Product of The Netherlands
Net Volume: 1L
Shipping Weight: 1.34kg
Ā
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 240/57 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 2 g |
| of which sugars | 0 g |
| Fibre | g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 16.4 g |










