Kara Coconut Cream Powder - 1kg
Brand: Kara
Ingredients: Coconut Extract (80%), Hydrolysed Starch, Emulsifier (Milk Protein), Acidity Regulator (Tricalcium Phosphate (E341)).
Allergy Advice: Contains Milk Protein
Product of Indonesia
Net Volume: 1kg
Shipping Weight: 1.125kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 2844/688 kj/kcal |
| Fat | 62 g |
| Ā Ā of which saturates | 59 g |
| Carbohydrate | 22 g |
| Ā Ā of which sugars | 11 g |
| Fibre | 2 g |
| Protein | 9.4 g |
| Salt | 0.24 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Kara Coconut Cream Powder - 1kg
Kara Coconut Cream Powder - 1kg
Brand: Kara
Ingredients: Coconut Extract (80%), Hydrolysed Starch, Emulsifier (Milk Protein), Acidity Regulator (Tricalcium Phosphate (E341)).
Allergy Advice: Contains Milk Protein
Product of Indonesia
Net Volume: 1kg
Shipping Weight: 1.125kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 2844/688 kj/kcal |
| Fat | 62 g |
| Ā Ā of which saturates | 59 g |
| Carbohydrate | 22 g |
| Ā Ā of which sugars | 11 g |
| Fibre | 2 g |
| Protein | 9.4 g |
| Salt | 0.24 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Kara
Ingredients: Coconut Extract (80%), Hydrolysed Starch, Emulsifier (Milk Protein), Acidity Regulator (Tricalcium Phosphate (E341)).
Allergy Advice: Contains Milk Protein
Product of Indonesia
Net Volume: 1kg
Shipping Weight: 1.125kg
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 2844/688 kj/kcal |
| Fat | 62 g |
| Ā Ā of which saturates | 59 g |
| Carbohydrate | 22 g |
| Ā Ā of which sugars | 11 g |
| Fibre | 2 g |
| Protein | 9.4 g |
| Salt | 0.24 g |











