Jeju Hallabong Sparkling - 355ml
Brand: Jeju
Ingredients: Fructose Syrup, White Sugar, Carbon Dioxide, Hallabong Concentrated 0.45%, Citric Acid, Hallabong Flavour, Trisodium Citrate, Vitamin C, Natural Carotene, Purified Water
Product of Korea
Net Volume: 355ml
Shipping Weight: 380g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 230/55 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 13.5 g |
| Ā Ā of which sugars | 12.7 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.03 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Jeju Hallabong Sparkling - 355ml
Jeju Hallabong Sparkling - 355ml
Brand: Jeju
Ingredients: Fructose Syrup, White Sugar, Carbon Dioxide, Hallabong Concentrated 0.45%, Citric Acid, Hallabong Flavour, Trisodium Citrate, Vitamin C, Natural Carotene, Purified Water
Product of Korea
Net Volume: 355ml
Shipping Weight: 380g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 230/55 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 13.5 g |
| Ā Ā of which sugars | 12.7 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.03 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Jeju
Ingredients: Fructose Syrup, White Sugar, Carbon Dioxide, Hallabong Concentrated 0.45%, Citric Acid, Hallabong Flavour, Trisodium Citrate, Vitamin C, Natural Carotene, Purified Water
Product of Korea
Net Volume: 355ml
Shipping Weight: 380g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 230/55 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 13.5 g |
| Ā Ā of which sugars | 12.7 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.03 g |











