J-Basket Firm Tofu - 300g
Brand: J-Basket
Ingredients: Water Soybeans (26%), Defatted Soy Protein (1%), Firming Agent (E511).
Allergy Advice: Contains Soybeans and Soy.
Product of Japan
Net Weight: 300g
Shipping Weight: 370g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 282/67 kj/kcal |
| Fat | 2.9 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.5 g |
| Carbohydrate | 2.2 g |
| Ā Ā of which sugars | 0.8 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 8.1 g |
| Salt | 0.06 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

J-Basket Firm Tofu - 300g
J-Basket Firm Tofu - 300g
Brand: J-Basket
Ingredients: Water Soybeans (26%), Defatted Soy Protein (1%), Firming Agent (E511).
Allergy Advice: Contains Soybeans and Soy.
Product of Japan
Net Weight: 300g
Shipping Weight: 370g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 282/67 kj/kcal |
| Fat | 2.9 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.5 g |
| Carbohydrate | 2.2 g |
| Ā Ā of which sugars | 0.8 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 8.1 g |
| Salt | 0.06 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: J-Basket
Ingredients: Water Soybeans (26%), Defatted Soy Protein (1%), Firming Agent (E511).
Allergy Advice: Contains Soybeans and Soy.
Product of Japan
Net Weight: 300g
Shipping Weight: 370g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 282/67 kj/kcal |
| Fat | 2.9 g |
| Ā Ā of which saturates | 0.5 g |
| Carbohydrate | 2.2 g |
| Ā Ā of which sugars | 0.8 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 8.1 g |
| Salt | 0.06 g |











