Honor Lotus Paste - 400g
Brand: Honor
Ingredients: Sugar, Water, Lotus Seeds (15.8%), White Bean (13.7%), Peanut Oil, Maltose, Acidity Regulator (E500).
Allergy Advice: Contains Peanut. May contain Peanuts, Sesame, Nuts, Soybean Oil, Eggs.
Product of China
Net Weight: 400g
Shipping Weight: 460g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1757/420 kj/kcal |
| Fat | 21.2 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 49.452 g |
| Ā Ā of which sugars | 38.5 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 7.4 g |
| Salt | 0.18 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Honor Lotus Paste - 400g
Honor Lotus Paste - 400g
Brand: Honor
Ingredients: Sugar, Water, Lotus Seeds (15.8%), White Bean (13.7%), Peanut Oil, Maltose, Acidity Regulator (E500).
Allergy Advice: Contains Peanut. May contain Peanuts, Sesame, Nuts, Soybean Oil, Eggs.
Product of China
Net Weight: 400g
Shipping Weight: 460g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1757/420 kj/kcal |
| Fat | 21.2 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 49.452 g |
| Ā Ā of which sugars | 38.5 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 7.4 g |
| Salt | 0.18 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Honor
Ingredients: Sugar, Water, Lotus Seeds (15.8%), White Bean (13.7%), Peanut Oil, Maltose, Acidity Regulator (E500).
Allergy Advice: Contains Peanut. May contain Peanuts, Sesame, Nuts, Soybean Oil, Eggs.
Product of China
Net Weight: 400g
Shipping Weight: 460g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1757/420 kj/kcal |
| Fat | 21.2 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 49.452 g |
| Ā Ā of which sugars | 38.5 g |
| Fibre | N/A g |
| Protein | 7.4 g |
| Salt | 0.18 g |











