Hong Mao Mango Soft Candy - 68g
Brand: Hong Mao
Ingredients: Glucose Syrup, Sugar, Mango Juice (3.9%), Carrageenan, Citric Acid (E330), Sodium Citrate (E331), Mango Flavour, DL-Malic Acid (E296), Tatrazine (E102), Sunset Yellow (E110)
Product of China
Net Weight: 68g
Shipping Weight: 95g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1506/360 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 88.1 g |
| Ā Ā of which sugars | 25 g |
| Fibre | n/a |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.36 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Hong Mao Mango Soft Candy - 68g
Hong Mao Mango Soft Candy - 68g
Brand: Hong Mao
Ingredients: Glucose Syrup, Sugar, Mango Juice (3.9%), Carrageenan, Citric Acid (E330), Sodium Citrate (E331), Mango Flavour, DL-Malic Acid (E296), Tatrazine (E102), Sunset Yellow (E110)
Product of China
Net Weight: 68g
Shipping Weight: 95g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1506/360 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 88.1 g |
| Ā Ā of which sugars | 25 g |
| Fibre | n/a |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.36 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brand: Hong Mao
Ingredients: Glucose Syrup, Sugar, Mango Juice (3.9%), Carrageenan, Citric Acid (E330), Sodium Citrate (E331), Mango Flavour, DL-Malic Acid (E296), Tatrazine (E102), Sunset Yellow (E110)
Product of China
Net Weight: 68g
Shipping Weight: 95g
| Nutritional Information (per 100g) | |
|---|---|
| Energy | 1506/360 kj/kcal |
| Fat | 0 g |
| Ā Ā of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 88.1 g |
| Ā Ā of which sugars | 25 g |
| Fibre | n/a |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.36 g |











